2011/05/30

robert kupisz wiosna/lato 2011


Nie lubię wrzucać tematów mocno przeterminowanych, o których właściwie wszystko zostało już napisane, ale to sprawa wyjątkowa, na którą czekałem chyba od lutego kiedy to po raz pierwszy usłyszałem o zbliżającej się premierze autorskiej kolekcji Roberta Kupisza. Trochę to trwało ze względu na problemy z otrzymaniem wysokiej jakości zdjęć z pokazu i później dość długie oczekiwanie na lookbook kolekcji, stąd wracam do tego prawie w czerwcu...

Od razu zaznaczam, że Kupisza uważam za najlepiej ubranego mężczyznę w naszym kraju, który z powodzeniem mógłby startować z niejedną tzw. światową "ikoną mody". Facet wygląda bardzo dobrze, żyje jak chce i realizuje się właściwie we wszystkim co robi na bardzo wysokim poziomie. Sama kolekcja nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem i mam wrażenie, że jest to z grubsza przegląd tego w czym widzieliśmy Roberta w ostatnich latach. Porozciągane, oversize'owe  koszule, bluzy i swetry, spodnie z opuszczonym krokiem to są właśnie elementy z którymi nieodparcie kojarzy mi się jego styl, więc jest to moda dla facetów szczupłych, i raczej wysokich, że o odwadze i pewności siebie już nie wspomnę. Na uwagę zasługują również czarne krótkie spodnie z charakterystycznymi kieszeniami zapinanymi na suwak oraz brązowa skórzana kurtka z szarymi ściągaczami.
Fajnie, że pojawiło się na rynku coś nowego, zadziornego w formie, bez tzw. "wysokiego połysku" w stylu Rage Age. Różnorodność w modzie to podstawa i mam nadzieję, że takie ubrania będą cieszyć się dużym powodzeniem. Kupiszowi życzę wszystkiego dobrego i z niecierpliwością czekam na następne kolekcje.    


Źródło: robertkupisz.com

2 komentarze:

mosze pisze...

Stylizacje ładne, tylko nasuwa się pytanie - dla kogo? Poza młodzieżą i artystami (artyście wypada wszystko) ciężko będzie normalnemu facetowi coś takiego założyć.

Spodnie z niskim krokiem to zawsze pomysł bardzo-bardzo zły. Zniekształca sylwetkę i robi z człowieka "pingwina". Kupisz najwyraźniej lubi krótkie spodnie - znowu, większość facetów powinna ich unikać.

Moim zdaniem - kolekcja artystyczna, ale mało praktyczna.

Casual Collars pisze...

witaj M!

W dużym stopniu sam odpowiedziałeś na swoje pytanie. Do grupy docelowej dopisałbym jeszcze część dziennikarzy, ludzi wolnych zawodów, osoby, które w ten sposób ubierają się w weekendy i pewnie wielu innych o których zapomniałem.

Zbieram się od pewnego czasu na wpis na temat spodni z opuszczonym krokiem. Zdecydowanie nie jest to temat dla każdego, ale są faceci którzy dają radę w tego typu spodniach. Zazwyczaj wysocy i szczupli oczywiście.

Co do krótkich spodni to zgadzam się z opinią, że jest grupa facetów, która powinna unikać ich jak ognia.

pozdrawiam