2011/05/03

ben sherman modern classics wiosna/lato 2011


Marka Ben Sherman często pojawia się na moim blogu, przy okazji  ciekawostek ze sklepów internetowych. Tym razem czas na najnowszą kolekcję marki, czyli Modern Classics wiosna/lato 2011.

Jak sama nazwa wskazuje kolekcja brytyjskiej marki to połączenie klasyki i nowoczesności. W tym sezonie projektanci inspirowali się niektórymi elementami mundurów załóg lotniczych z czasów II wojny światowej. Ubrania zaprojektowano tak, aby były wygodne i praktyczne, nie zapominając jednocześnie o estetyce i obowiązujących trendach. Dobre wrażenie robią charakterystyczne przeciwdeszczowe kurtki, wykonane z wodoodpornych, woskowanych tkanin wytwarzanych przez firmę British Millerain, która specjalizuje się w produkcji odzieży dla wojska, marynarzy i sportowców od 130 lat! Na uwagę zasługują również koszule "button-down" oraz oryginalne polówki, znak firmowy Ben Sherman gdzie chyba najlepiej widać przywiązanie marki do szczegółów i najwyższej jakości materiałów.Źródło: bensherman.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Z decydowanie, na obecną chwilę jest to jedna z moich ulubionych marek odzieżowych, swoja droga ciekawe kiedy w Polsce doczekamy się jakiegoś sklepu Bena Shermana czy Freda Perrego.

Casual Collars pisze...

Oby jak najszybciej, bo na pewno jest w Polsce grupa facetów, których stać na odzież tej klasy. Ben Sherman bywa chyba w Royal Collection, ale w dość ograniczonym zakresie. Na szczęście obie marki można znaleźć na asos.com.

Anonimowy pisze...

w secondhandach u nas Bena Shermana pod dostatkiem, mam sporo rzeczy tej marki kupionych za grosze, jakość jest bardzo dobra