2011/08/26

rage age jesień/zima 2011


Sprawdzając statystyki mojego bloga i wyrażenia dzięki którym ludzie na niego trafiają zauważyłem, iż nazwa "Rage Age" jest zdecydowanie w czołówce tej listy. Świadczy to o rosnącej rzeszy fanów i że budowany konsekwentnie hype wokół marki działa, wciągając kolejne osoby w świat mody męskiej kreowany przez Rafała Czapula. W ostatnich dniach w salonach Rage Age pojawiły się pierwsze ubrania z kolekcji jesienno/zimowej, a także zdjęcia z najnowszej kampanii reklamowej.
 
Tym razem inspiracją przy tworzeniu kolekcji był komiks i twórczość takich rysowników jak Frank Miller, Ed Brubaker czy Lee Bermejo, prekursorów stylu noir, czyli czarno-białych bądź monochromatycznych historii obrazkowych o tematyce kryminalnej. Bardzo mrocznych i fascynujących zarazem. Klimat ten widać nie tylko na zdjęciach z kampanii reklamowej Rage Age, ale również w samej kolekcji. 
Kolorystyka to przede wszystkim czarno-biało-szaro-srebrny. Pojawia się również zszarzały beż, kobaltowo-atramentowy, czy butelkowozielony - kontrastujące z monochromatyczną kolekcją. Inspiracją tego motywu była charakterystyczna czerwień widoczna w twórczości Franka Millera. Wyraźnie zaznaczony w kolekcji jest klimat vintage, który widzieliśmy także w letniej propozycji marki. Rzeczy są pogniecione, poszarpane, sprane i poplamione, co dobrze oddaje mroczną atmosferę noir. Zaskoczeniem dla fanów marki mogą być akcenty punkowo-rockowe np. ćwieki na kołnierzykach koszul, na torbach, butach, czachy, glany w nowoczesnym wydaniu, skórzane spodnie i kurtki w stylu biker jacket. Z tego co miałem okazję zobaczyć osobiście, poza garniturami świetnie prezentują się longsleevy z przedłużanymi rękawami, które można niedbale podwijać, a przede wszystkim jesienny płaszcz w maskujących barwach moro. Mega uniwersalny, pasujący zarówno do zestawów eleganckich i mniej formalnych - rzecz zdecydowanie warta uwagi! 
Ciekawie zapowiada się również współpraca z Bruno Bordese, osobą tworzącą obuwie dla takich brandów jak Vivienne Westwood, Yoshi Yamamoto czy Roberto Cavali, dzięki któremu powstała seria butów wzorowanych na motorowych “BB Washed for Rage Age”.

Źródło zdjęcia i tekst: rageage.co.uk

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

REWE La CJA!!!!!!