2011/08/20

day birger et mikkelsen jesień/zima 2011


Jesienno/zimowa kolekcja duńskiego brandu Day Birger et Mikkelsen to kolejna, pełna znakomitych inspiracji propozycja na nadchodzące chłodne miesiące. Styl marki można określić jako połączenie klasyki i nowoczesności, co jest obecnie dość popularnym zabiegiem, ale w tym wypadku rezultat jest wyjątkowo udany.

Propozycja zawiera dużo miękkiej dzianiny w postaci grubych swetrów, a także ciemnego denimu, które obok szarych wełnianych marynarek i płaszczy stanowią istotną część kolekcji. Wspomniane wcześniej klasyczne elementy to m.in. granatowy dwurzędowy garnitur z dość szerokimi spodniami z wysokim stanem, które powracają również tej jesieni. Niektóre stylizacje przywodzą na myśl tzw. styl wędrowniczy, charakteryzujący się pewną niedbałością dzięki dużej ilości nakładanych warstw i ciężkiemu obuwiu. Jednocześnie jest to kolekcja bardzo uniwersalna, w której każdy znajdzie coś dla siebie.


Zdjęcia: day.dk

2 komentarze:

Kaja pisze...

Zwykle nie interesuję się modą męską, a Twojego bloga znalazłam szukając zdjęć Milana Vukmirovica - efekty tu:
http://fashiongates.blogspot.com/2011/08/fashion-men.html

zapraszam ;)

bardzo ciekawy blog ;)

Casual Collars pisze...

dziękuję. Przejrzałem również Twój blog i cieszę się, że nie jesteś szafiarką nr 18773 w tym kraju, która niczego nie wnosi:) pozdrawiam