2011/04/21

milan vukmirovic

Od początku prowadzenia bloga nosiłem się z zamiarem publikowania wpisów dotyczących modnych i zarazem znanych facetów, bo jak powszechnie wiadomo te rzeczy niekoniecznie idą w parze. Zamysł w żadnym razie oryginalny, wręcz pospolity, ale zawsze inspirujący, szczególnie gdy wybiera się odpowiednich bohaterów. Tyle o intencjach, a na pierwszy ogień idzie Milan Vukmirovic.Wszechstronnie utalentowany - to określenie chyba najlepiej pasuje do Milana Vukmirovica, którego lista byłych lub obecnych zajęć jest długa i imponująca. W swoim czasie projektował dla Jil Sander, jest współzałożycielem znanego paryskiego butiku Colette, obecnie redaktor naczelny popularnego magazynu o modzie męskiej L'Officiel Hommes, dyrektor kreatywny włoskiego domu mody Trussardi 1911 i przede wszystkim jednym z najlepszych fotografów w branży! To tyle jeśli chodzi o część biograficzną i myślę, że nikt już nie powinien mieć wątpliwości dlaczego Francuz, serbskiego pochodzenia pojawia się regularnie w fotorelacjach Tommy'ego Ton'a, ze wszystkich największych imprez modowych świata.
Styl Vukmirovica charakteryzuje prostota i to co najważniejsze, czyli lekkość i swoboda. Nic nie wydaje się wymuszone czy sztuczne. Posiada rzadką umiejętność noszenia nietypowych elementów garderoby, na które przeciętny facet nawet by nie spojrzał. Jednocześnie zawsze wygląda szykownie i przede wszystkim męsko! Jego znakiem rozpoznawczym jest oczywiście ogolona głowa oraz okulary - zazwyczaj klasyczne złote aviatory marki Ray Ban. Oto kilka zdjęć, które mogą być inspiracją wielu ciekawych stylizacji.


Zdjęcia: gq.com, thesartorialist.blogspot.com

Na koniec cytat z wywiadu, którego Milan Vukmirovic udzielił dla amerykańskiej edycji GQ: “I go to L.A. and people tell me, ‘I love the way you dress, but I could never do that because everyone will think I’m gay.’ American guys worry too much about what others think. Fashion is fun, and you should be able to play with your look.” Z dedykacją dla tych którzy za bardzo się przejmują co ludzie powiedzą:)

3 komentarze:

aaagata pisze...

geniusz!

grzegorz porada pisze...

agata to ja to powiedzialem , jeden z moich faworytow!

aaagata pisze...

blog pozycja obowiazkowa, obserwujemy!