2011/04/26

cheap monday wiosna/lato 2011


Cheap Monday to szwedzka marka założona przez Örjana Anderssona i  Adama Friberga na bazie sklepu odzieżowego w którym pracowali. W pewnym momencie panowie stwierdzili, że nie chcą już tylko sprzedawać fajnych ciuchów, ale także robić swoje.

Styl marki bardzo dobrze odzwierciedla charakter chłodnej Skandynawii. Jest prosty, minimalistyczny i pozbawiony barwnych elementów. Dominują odcienie szarości i czerni. Jeśli chodzi o męski asortyment marki na największą uwagę zasługują t-shirty oraz dżinsy - zazwyczaj wąskie, przylegające rurki. Najnowsza kolekcja trochę odbiega estetyką od tego co mogliśmy zobaczyć w poprzednich latach. Wiosna/lato 2011 według Cheap Monday to połączenie wspomnianego już minimalizmu i elementów przesadzonych, czyli ozdób, naszywek na dżinsach czy przebarwień, których wcześniej nie widzieliśmy. Poniżej zdjęcia kolekcji.


Źródło: cheapmonday.com

2 komentarze:

Meg pisze...

Poprzednie kolekcje jakoś bardziej do mnie przemawiały. Damskie propozycje jak dla mnie koszmar. Ale faktycznie spodnie i koszulki dla facetów są ok. Ale bez szału

Casual Collars pisze...

Też podchodzę do CM bez emocji. Kiedyś było zdecydowanie lepiej, chociaż nadal podobają mi się niektóre rzeczy. Na temat damskiej części się nie wypowiadam.