2010/09/27

rage age jesień-zima 2010

Parę tygodni temu miała miejsce premiera najnowszej kolekcji marki Rage Age jesień/zima 2010. Tym razem projektant Rafał Czapul, czerpał inspirację z rosyjskiej literatury i realiów carskiej Rosji, stąd nazwa “Rage Age in Tsarist Russia”. Kolekcję obrazują niesamowicie efektowne zdjęcia wykonane przez Roberta Wolańskiego. To dzięki nim możemy powrócić do klimatu tamtych lat, zwiedzać przepiękną, dziką przyrodę Rosji, podróżując szlakiem kolei transsyberyjskiej.

Podstawowe elementy kolekcji to dwurzędowe, taliowane płaszcze i kurtki inspirowane carskimi mundurami. Poza grubymi, długimi szalami i rękawicami występują także inne akcesoria takie jak dawno niewidziane szelki czy wielkie futrzane czapy - papachy. Najbardziej z całej kolekcji podobają mi się spodnie-bryczesy i piękny bordowy płaszcz, które najlepiej oddają ideę połączenia nowoczesnych trendów z historycznymi wpływami tamtych czasów. Dominująca barwa kolekcji to szarość dopełniona czernią, brązem oraz bordo.
Widać, że Rage Age rozwija się w dobrym kierunku i każda nowa kolekcja jest lepsza od poprzednich. Patrząc z zewnątrz wydaje się, że działają bardzo profesjonalnie i stawiają przede wszystkim na wysoką jakość. Podejście  godne pochwały i naśladowania, którego do tej pory brakowało w polskiej modzie męskiej. Tymczasem trzymam kciuki i obserwuje co dalej.Źródło: rageage.pl
Zdjęcia: Robert Wolański

0 komentarze: