2011/10/04

imogene + willie jesień/zima 2011


Amerykańskie miasto Nashville od zawsze kojarzyło mi się z muzyką country, z cowboys, z cowgirls a ostatnio także z zespołem Kings of Leon. Dzisiaj dopisuję do tej krótkiej listy markę Imogene + Willie, której jesienno-zimowym lookbookiem jestem absolutnie zachwycony.

Przepadam za markami odwołującymi się do szeroko pojętej "amerykańskiej klasyki", a jeśli dodamy do tego świetne stylizacje i fajne zdjęcia to ja kupuję takie tematy bezkrytycznie i w 100%. Styl Imogene + Willie imponuje przede wszystkim  wykonaniem i przywiązaniem do szczegółów. Gdziekolwiek pojawiają się wzmianki na temat tego brandu bardzo mocno podkreśla się wysoką jakość odzieży. Produkcja znajduje się w przydomowej manufakturze w Nashville dzięki czemu wszystko zostaje pod kontrolą założyciela marki Matta Eddmensona. Podobnie jak w przypadku wielu amerykańskich firm odzieżowych podstawę kolekcji stanowi denim, czyli spodnie i koszule dżinsowe uznawane za okręt flagowy marki. Całość uzupełnia wiele ciekawych elementów takich jak wełniane kamizelki, czy kraciaste koszule. Gdzieniegdzie widać też żeńską część kolekcji, która doskonale uzupełnia propozycję dla panów. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane w stylu albumu rodzinnego i nie bez powodu ponieważ osoby na fotografiach to autentyczna rodzina i przyjaciele projektanta. Jak dla mnie rewelacja!


Źródło: selectism.com

3 komentarze:

kefir+brzdac.blogspot.com pisze...

cudowne <3
buziaki.zapraszam do mnie

Barbès-Rochechouart pisze...

Witam. Mnie osobiście Nashville kojarzy się z wiewiórkami. Byłem tam kilka razy razy z moją rodziną i zawsze spotykaliśmy wiewiórki wykradające whisky oraz słodycze. Wiem, że brzmi to mało wiarygodnie ale mam na to twarde dowody w postaci fotografii:)

Bardzo ciekawy blog. Dodaje do ulubionych. Polecam mój. Serdecznie zapraszam...
http://barbesrochechouartfashion.blogspot.com/

Casual Collars pisze...

wiewiórki-pijaczki! wierzę na słowo:)