2011/07/23

loake shoemakers

Zanim wrzuciłem ten film na facebookowy fan page obejrzałem go raz w zeszłym tygodniu. Wczoraj zobaczyłem raz jeszcze i kolejny po czym stwierdziłem, że jest to tak świetna realizacja, że zasługuje na osobny wpis na blogu, dzięki czemu mam nadzieję, iż dotrze do szerszej grupy osób.
Loake Shoemakers to angielska manufaktura, wytwarzająca obuwie najwyższej klasy od ponad 130 lat. Klip znakomicie pokazuje skomplikowany proces produkcji, który wymaga olbrzymiej dokładność i precyzji. W filmie wyczuwa się rodzinny klimat panujących w firmie i co za tym idzie ogromne przywiązanie do tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu marka odniosła duży sukces. W czasach kiedy zdecydowana większość rzeczy jest marnej jakości "made in China" dobrze zobaczyć coś takiego. Polecam!

3 komentarze:

mosze pisze...

Film ładny, ale z tą "najwyższą klasą" to jednak przesada. Loake produkuje kilka linii obuwia, najwyższa - Loake 1880 - to zaledwie średnia angielska półka (co nie oznacza, że są to złe buty). Tylko część butów Loake produkowana jest w Anglii (linie 1880 i Shoemakers; linie Design i L1 o ile wiem, już nie). Mam dwie pary butów z linii Shoemakers - porządne i wygodne, jestem zadowolony.

Loca nina pisze...

FAJNY BLOG!!
ZAPRASZAM DO MNIE!

http://jula-locanina.blogspot.com/

Casual Collars pisze...

Witaj Mosze,

Zgadzam się, że przesadziłem i -wysokiej klasy- byłoby zupełnie wystarczające. Dzięki za komentarz.

Pozdrawiam